Yangın Camı

Yangından Korunma Camı

Yangın koruyucu cam: Bu cephe cam tasarımı, ateş ve duman ve iç ve dış mekanlarda hem insanların korunmasını izole etmektir temel görevi olan. Yanmaz cephenin elemanları yangına dayanıklı camdan (jel dolgulu lamine cam veya bir sodyum silikat hidrat iç tabakası) ve bir alüminyum veya çelik profilden oluşur. Dışarıdan, yanmaz yarı saydam yapılar sıradan camlardan farklı değildir, ancak yapısal içeriklerinde daha karmaşıktırlar. Tasarım özellikleri sayesinde, yangına dayanıklı cam yangının yayılmasını önler ve 120 dakikaya kadar olmadan ateşi kesmeden veya serbest bırakmadan yüksek sıcaklıklara dayanabilir.

Yangına Dayanıklı Cam Çeşitleri

Sıvı Cam Dolgulu Çok Katmanlı

İki veya daha fazla sıvı cam tabakası (sodyum silikat hidrat) içeren temperli cam tabakalarından oluşur. Isıtıldığında, sıvı cam köpürür ve sertleşerek saydamlığı kaybeder. Bu katman çatlak dış camı tutar ve tüm yapının tahrip olmasını önler.

Jel Dolgulu Lamine

İki veya daha fazla temperli cam tabakasından oluşur ve aralarında jel tabakası bulunur. Yüksek sıcaklıkların etkisiyle nem jelden buharlaşır ve sertleşerek güvenilir bir ısı yalıtım katmanı oluşturur. Cam katmanları ne kadar fazla olursa, ürünün yangına dayanıklılık sınıfı o kadar yüksek ve yangına karşı o kadar uzun süre dayanabilir.

Yangın Camlarının Özellikleri

Modüler yangın camları, yangına dayanıklılığı arttırır. Önemli bir rol oynar ve yangın tehlikesi durumunda yangın bina ve yanma ürünlerindeki yayılmaya karşı güvenilir bir engel görevi görür. Basit bir alüminyum profil kullanırsanız, yangın durumunda çerçeve güçlü bir tutuşmadan 15 dakika sonra bozulmaya başlayacaktır. Bu nedenle, yangından korunma camları için özel olarak hazırlanmış çelik gövdeli alüminyum çerçeveler kullanılır. Yapının sağlamlığını ve korunmasını garanti eder. Çerçevenin içinden, tüm iç boşlukları modern refrakter kompozisyonu ile doldurulur. Boncukların altına paslanmaz çelik köşelerini yerleştirin. Ayrıca burada katı çelik döküm ürünler kullanılabilir. Bu çerçeveli metal yapılar yangın tehdidini güvenilir bir şekilde lokalize eder, tahliye yollarını korur. Bunları kurarak, yangın bölmelerini birçok odada izole edebilir, ayrıca pencere, galeri vb.

Yangın Camlarının Avantajları