Dış Cephe Giydirme Sistemleri

 

Cam Giydirme Cephe

Giderek, bina yapımında şirketler cephe camı kullanıyorlar. Bu, cam cephenin yalnızca binanın güzel görüntüsünü gerçekleştirmesine izin vermekle kalmayıp aynı zamanda içeriden de pratik olması gerçeğiyle açıklanmaktadır.

 

Silikon Cephe

Silikon cephe kaplama, cam ve alimünyum ile uygulanabilmektedir. Silikon cephe giydirme uygulamaları esas itibariyle uygulandıkları binanın dış görünümünü öne çıkartan ve estetik olarak kaliteli bir cephe giydirme yöntemidir.

 

Kapaklı Cephe

Kapaklı cephe sistemleri, cam, çelik ve alüminyumun bir araya gelmesiyle oluşturulan, çağdaş mimarinin vazgeçilmeyen bir öğesidir. Bu sistemde kanat uygulaması yapılması da mümkündür.

 

Kompozit Kaplama

Kompozit panel, polietilen malzemenin ön ve arka yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanması sonucu oluşturulan dış cephe kaplama malzemesidir. Kompozit panellerin işlenmesi, biçimlendirmesi basittir ve geniş renk olanaklarına sahiptir böylece estetik ve modern dış cephe tasarıma imkan sağlar.

 

Kompakt Laminant Cephe

Kompakt Laminat cephe kaplama, alüminyum profillerden yapılmaktadır. Ahşap ve ahşap türevi ürünlerde, fiziksel ve mekanik özellikleri, zengin renk seçenekleri ile yapılara kattığı estetik görünüm sayesinde dış cephe kaplama konusunda aranan bir üründür.

 

Klipsli Seramik Cephe

Seramik cephe kaplama montajı paslanmaz klipsler aracılığıyla yapılır. Seramikler paslanmaz çelik görünür klipsler ve EPDM fitiller ile beraber taşıyıcı alüminyum profillere monte edilerek uygulanan güvenilir ve ekonomik bir sistemdir.

 

Gizli Klipsli Seramik Cephe

Dış hava şartlarına dayanıklı olması, kir tutmaması, hafif olması, değişik renklerde üretilebilmesi, yangına karşı dayanıklı olması bu malzemenin dış cephelerde kullanılmasında en başta tercih nedenlerindendir. Alüminyumdan üretilmiş olan gizli klipsli sistem ile montajı yapılır.

 

Prekast Cephe

Prekast mimari cephe kaplamaları, binaların dış cephe kaplamasında, çevre düzenlemelerinde kullanılan duvarlarda, güvenlik duvarlarında, ses yalıtımı gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Prekast malzemesi, dış etkenlere dayanıklıdır. Isı ve ses geçirgenliği azdır.

 

Doğal Taş Cephe

Dış cephelerde taş ya da taş görünümlü kaplamaların en önemli nitelikleri zamanın ötesinde bir görünüm ortaya çıkarmalarıdır. Dış cephe doğal taş kaplama, gerçek taşlarla uygulanır ve en ayrıntılı, natürel ve gerçekçi dokuya sahip olan modellere sahiptir. Doğal taşlar pek çok farklı renk, doku ve şekilde olabilirler.