İç Dekorasyon

İÇ DEKORASYON NEDİR? 
Dekorasyon Nedir? 

Dekorasyon, inşa ettiğimiz bina türü yapıların iç ve dış mekânlarını süsleme sanatıdır. Tarih boyunca insanların, yaşadıkları mekânları bir şekilde dekore ettiklerini görüyoruz. Bu, insanların iç dünyasını ve zevklerini yaşadıkları ortama yansıtma isteklerinden kaynaklanmaktadır. Yaşamaktan, vakit geçirmekten keyif aldığımız ve alacağımız ortamlar oluşturmaya çalışırız. Aynı zamanda kendi kişiliğimizle dekore ettiğimiz mekân şıklığını diğer insanlara aktarma dürtüsünü de sahibiz. Yaşadığımız ev, çalışma ortamımız veya bahçemiz, bir yönüyle bizim kişiliğimizi yansıtmaktadır. İşte, kendi zevkimize uygun olan daha rahat yaşayacağımız, huzur bulacağımız bir ortam oluştururken ve orayı farklı obje ve tasarım ürünleri ile süslerken yaptığımız işe dekorasyon denmektedir. 

Dekorasyonun Önemi 

Hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda geçirmekteyiz. Özellikle de evimizde ve iş yerimizde. Zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz bu mekânlar, ruhumuza, huzurumuza, enerjimize ve ilişkilerimize yani benliğimize doğrudan etki eden bir güce sahiptir. Dekorasyonda kullanılan renklerin, şekillerin ve objelerin insanlar üzerinde farklı etkilere neden olduğu bilinmektedir. Bu etkilerinden dolayı dekorasyonun sadece evlerimizde değil iş yerimiz için de önemli olduğu göz ardı edilemez bir gerçektir.

İç Dekorasyonda Neler Yapılır?

 

Alçıpan ve Boardex

Alçı Levha. Duvar veya asma tavan yapımında kullanılmak üzere alçıdan imal edilmiş iki tarafı kâğıt kaplı olan levha, genel adıyla kartonlu alçı levha. Boardex, neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında kullanılan dış cephe kaplama levhasıdır.

asma-tavan

 

 

Asma Tavan

Asma Tavan mevcut ta bulunan ana tavanın altına bir tavan daha yapılarak uygulanan tavandır. Asma tavan günümüzde dekoratif, farklı, göze daha fazla hoş gelen bir görünüm sağlamak için alçıpan, taş yünü, metal tavan, sunta, gibi malzemelerden yapılır.

 

 

Panel Duvar

Duvar Paneli İç mekan duvarlarda ve dış cephe duvarlarda sıva üzerine veya boya üzerine kolaylıkla kaplanabilen, bildiğimiz silikonla duvarlara monte edilebilen, istenildiği takdirde üzerine boya yapılabilen, dekoratif mantolama ve kaplama ürünüdür.

sıva

 

 

Sıva

Tüm sıva uygulamaları TS EN 13914-1 ve TS EN 13914-2 standartlarına uygun olarak yapılmalıdır. Seçilecek sıvanın ve kaplamaların aşağıdaki özellikleri taşımasına dikkat edilmelidir.

 

Ses Yalıtım

Mineral yün , metalürjist, kaya-silikat kayalarının eritilmesi yöntemiyle elde edilen iri lifli, ısı yalıtkan bir malzemedir. cüruflar, kıvamları gibi. Sentetik bağlama materyali, elyafların bağlanması için kullanılır. Bu durumda elde edilen mineral yün , sadece sandviç panellerde yaygın olarak kullanılmamakta , aynı zamanda inşaat nesneleri için bir termo ısı değiştirici olarak aktif olarak kullanılmaktadır.

 

Taş Duvar Uygulaması

Dış cephe taş kaplama kaplama ürünlerimiz taş kaplama, duvar taşı, duvar kaplama uygulamalarında kullanılmaktadır. Ürünlerimiz piyasa standartlarının üstünde kalitededir. Detaylı bilgi için uzman satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.

 

İç Cephe Boyası

Boya herhangi bir yüzeye sürüldüğü takdirde koruyucu katman oluşturan maddedir. Aynı zamanda tabiki çeşit ve renkleriyle dekoratif açıdan bir alanda olmazsa olmazdır. Evinizin rengini değiştirmeye karar verdiğinizde aşağıdaki boya çeşitlerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

 

Poliüretan İzolasyon

2 Bileşenli poliüretan esaslı, solventsiz, renkli, yangına dayanıklı, alev almaz, yüksek yapışma, darbelere dayanıklı, astar boya gerektirmeyen neme ve rutubette yüksek dayanımı çok güçlü yalıtım malzemesidir.

 

Akıllı Ev Otomasyonu

Akıllı Ev Sistemleri, ev hayatını kolaylaştıran, güvenlik sağlayan, Nano teknoloji ev otomasyonu kontrol sistemleridir.
Yaşanılan mekanları, gelişen teknolojiler ile bütünleştirerek daha konforlu, daha güvenli ve daha keyifli bir yaşam şekline dönüştürmek kısaca akıllı ev olarak tanımlanıyor. Ev içinde kullanılan bir çok kumandanın karmaşası yerine görsel ekranlı bir kumanda ile tüm cihazları kontrol etme rahatlığı akıllı ev teknolojileri için artık bir standart.

 

Zemin Parkesi

Lekelerden etkilenmez. Çizilmeye dayanıklı Yerden Isıtmaya Uygun Hızlı ve kolay montaj Kolay temizlenir, Hijyeniktir UV Işınlarına Dayanıklıdır.