Modüler Cam

MODÜLER CAM NEDİR? 

Temel veya modüler bir cephe, fabrikada üretilen ve açılış kapıları, pencere pervazları, iklimlendirme sistemleri vb. İçeren prefabrik bloklardan oluşan bir cephe cam sistemidir. 

MODÜLER CAM İŞİ NASIL YAPILIR? 

Ön bloklar fabrikada alüminyum profillerden, çift camlı pencerelerden ve projenin sağladığı ilave elemanlardan yapılmıştır. Taşıma sırasında hasar görmemesi için bitmiş bloklar nesneye özel ambalajlarda teslim edilir. Tesiste, bloklar bir vinç veya vinç ile istenen seviyeye yükseltilir ve odanın içine önceden hazırlanmış braketler üzerine monte edilir. Modüllerin yüksekliği zeminin yüksekliğine eşittir ve zemin plakaları arasındaki mesafeye karşılık gelir. Bağlantı elemanlarının birbirleriyle bir araya getirilmesi de yayının içinden gerçekleştirilir, bunun sonucunda iskele montajına gerek yoktur ve her türlü hava koşulunda montaj işi yapılabilir. Modüler sistemler, yükseklikleri 10 ila 100 kat arasında olan yüksek binalarda kullanılır. Aynı zamanda, çalışma süresi diğer cephe teknolojilerine kıyasla birkaç kez azalır.

Modüler Cam Üniteleri Çeşitleri

Statik Modüller 

En basit blok şeklidir. Aynı genişlikte ve çift camlı pencerelerden oluşan raf ve traverslerden oluşur. Çapraz çubuklar kesmeden, dik açılarda kesilir

İşlevsel Modüller 

Bloklar, ön cepheyi içten kaplayan ve modül bağlantılarını izole eden karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu modüller drenaj ve yalıtım profillerinden, çift camlı pencerelerden, basınç contalarından ve sızdırmazlık eklerinden oluşur.

Dekoratif Modüller

Bloklar bir sıkıştırma profili, çift camlı pencereler, contalar, dekoratif kaplamalar ve özel cıvatalardan oluşur. Dekoratif plakaların çeşitli renkleri ve dokuları, her türlü tasarımın cephelerini yaratmanıza izin verir.

Cam Cephenin Avantajları