ÇATI IŞIK CAMI NEDİR?

Uçaksavar lambası, sert bir çerçeve ve iç odaların doğal aydınlatması ve havalandırılması için kullanılan yarı saydam bir dolgudan oluşan mühendislik yapısıdır. Çatı lambaları, toplam yüzey alanının% 15’inden fazlasını işgal etmeyecek şekilde çatıya monte edilir.
Bir kişinin üzerinde bulunan yapıların ışık geçirgenliğinin, dikey tipteki pencerelerin ışık geçirgenliğinden% 50 daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Böylece, tavan lambaları duvarda bulunan sıradan pencerelere göre daha iyi aydınlatma sağlar. Bu nedenle, etkili bir aydınlatma oluşturmak için, çatıya yalnızca birkaç küçük çatı lambasının yerleştirilmesi yeterlidir.

Kubbe

Kubbe şeklindeki form nedeniyle, darbe dayanımı artmıştır. Genellikle dairesel şekilli binaların yapımında, üst katların merdivenlerinin ek aydınlatılması için yüksek katlı binalarda kullanılır.

Üçgen Çatı

Diğer zenith lambaların aksine, odada doğrudan güneş ışığından kaçınmaya izin verirler. Uçaksavar ışıklarının bütçe sürümü.

Dört Adım

2 kademeli yüz sayısından farklıdır. Çok yönlü tasarımlar için seçenekler de vardır.

Işık Şeritleri

Aydınlatmayı artırmak ve geniş uçaksavar ışıkları sistemini temsil etmek için geniş odalarda kullanılır. Atölyelerde, depolarda, spor salonlarında kullanılırlar.