Panoramik Cam

PANORAMİK CAM NEDİR? 

Panoramik cam , neredeyse tamamen şeffaf bir duvar oluşturmanıza ve binanın seçkinliğini vurgulamanıza izin veren cephe tasarımının en iyi seçimidir. Bu teknolojinin uygulama yelpazesi, tüm modern bina tiplerini kapsar. Pencere yapıları çok katlı konut komplekslerine, özel evlere ve idari ve ticari binalara kurulur. Sunulan ve pratik – bunlar panoramik cam siparişinin temel nedenleridir, hizmetin fiyatı sistemin türüne ve çalışma miktarına bağlıdır. Bu vitrin tasarımlarının teknik özellikleri, dış duvarların klasik tasarımından daha düşük değildir. Dış cephe cam malzemeleri mükemmel ışık geçirgenliği sağlarken, UV ışınlarına ve minimum ısı kaybına karşı koruma sağlar. Sistem, kanıtlanmış alüminyum profil kullanımı ve özel cam işleme sayesinde artan güç ile karakterizedir. Kurulumdan önce, hazırlık aşamasının birkaç aşamasından geçer.

 

Örümcek sistemi

Sistem, camı sabitlemek için özel uzamsal braketlerin kullanılmasını içerir; bu, görsel olarak farkedilir cam elemanların cephesinden kurtulmanızı sağlar.

 

 

Yapısal Sistem

Sistemin temeli, camın arkasına gizlenmiş ve dışarıdan görünmeyen özel bağlantılardan oluşur. Cephe plakaları ve profilleri olmayan tek bir cam yüzeyine benziyor.

 

Yarı Yapısal Sistem

Civata sonrası çerçevenin ve yapısal veya normal cam ünitenin kullanıldığı sistem. Büyük dolgu elemanlarının kullanımına izin verir.

 

Modüler Sistem

Üretimde üretilen prefabrik eleman modüllerinden oluşmaktadır. Sistem yüksek montaj hızı sağlar.

 

Post-Transom Sistemi

Sistemin destek çerçevesi dikey direkler ve bunlara tutturulmuş yatay cıvatalardan oluşur. Çerçeve elemanları camın arkasına gizlenmiştir, sadece dekoratif profil dışarıdan görülebilir.

Panoramik Cephe Camlarının Teknik Özellikleri

Maksimum Güç

• Sertleşme • Kaplama filmi • Laminasyon

Artan Işık Yansıması

Panoramik pencereler binanın çatısına yerleştirilmişse veya güneşli tarafa bakmıyorsa, bu faktör önemlidir. Yansıtıcı etki, renklendirme, emaye veya elektrokronik cam, düşük emisyonlu filmler vb. Kullanılarak elde edilebilir.

Yüksek Enerji Tasarrufu

Isı kayıplarını azaltmak için, camın iç yüzeyine kalay oksit veya yumuşak gümüş bir kaplama uygulanır ve camlar arasındaki boşluklar argon ile doldurulur.

Panoramik Camların Avantajları